Krátce, ale intenzivně: i mini dovolená odmění vaše tělo a mysl

Publikováno
Není čekání na dlouhou letní dovolenou únavné? Máme řešení. Dávkujte si odpočinek v kratších a pravidelnějších dávkách a pak se budete cítit svěže a útulně v průběhu celého roku. Co vy na to?

Pojďte s námi uvěřit, že váš pracovní to-do list může chvíli počkat.

Naše fyzické a duševní zdraví potřebuje pravidelný relax a dovolená je tím pravým místem, kde se uvolnit a načerpat novou energii do dalších úkolů. Právě jste se zasnili? Tak se “vypněte” třeba hned zítra. I jednodenní útěk někam do klidu vám poskytne spoustu benefitů a zlepší perspektivu do náročných dní. 

Na dotek i poslech. V místě, kde čas plyne jinak. V prostoru plném inspirace a živelných detailů, které se nám v běžném shonu vytrácí. Naslouchejte zvukům lesa a zvědavě pozorujte život, který se před vámi odehrává.

Benefity krátkodobého pobytu:

 • Snížíte svou úroveň stresu
 • Pročistíte mysl i svoje myšlenky
 • Napumpujete své energetické zásoby
 • Nabouráte denní rutinu
 • Nové prostředí vás může inspirovat
 • Příroda vás uklidní
 • Kvalitnější spánek namotivuje
 • Rozšíříte si obzory 
 • Vytvoříte nové vzpomínky
 • Odměníte svou tvrdou práci
 • Oceníte společný čas s druhými
 • Rozhýbáte svůj týden
 • Po návratu budete produktivnější

Krátké úniky od každodennosti

Dlouhé hodiny strávené v práci, tlak a stres mohou zanechat negativní dopad na naši fyzickou a psychickou kondici. Jedno- až dvoudenní dovolená může být účinnou prevencí toho, jak se ve všem neutopit. Odpojíte se od každodenního shonu, stresu a povinností. Vypnete, zregenerujete, naberete novou sílu. A když o sebe budete takto pečovat pravidelně, celkově se zocelíte a posílíte svou schopnost zvládat obtížné situace. Proto jsou krátkodobé pobyty tak skvělé. Umožňují vám relaxovat, uvolnit napětí a znovu se napojit na své vnitřní pocity a potřeby.

Vstávat ve vlastním tempu

Kvalitní spánek, příroda a digitální detox. To je ta nejúčinnější kombinace, jak si dokonale odpočinout. Nemuset vstávat na budík, můžete si v klidu vychutnat snídani v posteli a namísto spěchu do práce si užít pomalou procházku lesem. Kdy jste naposledy vstávali ve vlastním tempu?

Kreativní pauza

Neboli čas na zamyšlení a inspirativní samotu. A možná také na nové nápady a hlubší porozumění, protože se odpojíte od ruchu světa a naopak se propojíte se svým vnitřním světem, což může být pro tvůrčí proces ohromně obohacující. Když jste v pracovním prostředí nebo zapojeni do každodenní rutiny, může vám chybět podnět pro inovativní myšlenky a ideje. Krátká dovolená vás vytrhne z ustálených vzorců a otevře cestu pro dosud neobjevené perspektivy.

Nalaďte se i na své blízké

Kdy jste naposledy věnovali svou plnou pozornost sami sobě nebo svým nejbližším? Naplno, vědomě a bez rozptylování a přehlcení každodenním životem. Dovolená je ideálním místem k posílení vazeb a vytvoření nezapomenutelných zážitků. Můžete si vytvořit prostor pro hlubší rozhovory, sdílení emocí a navázání nových vzpomínek. Tyto společné zážitky budou posilovat vaše vztahy i po návratu do běžného života.

Představte si, jak vzrušující to je. Vznést se do výšin a zahledět se do nekonečného momentu přírody. Naslouchat zvukům lesa a zvědavě pozorovat život, který se pod vámi odehrává. Zažít ten úžasný pocit, když se cítíte propojeni a “ztrácíte se” v harmonii okolní krajiny.

Kvalita nad kvantitou

Platí téměř u všeho a odpočinek není výjimkou. Jak si tedy zajistit pořádný oddech, po kterém nebudete potřebovat další oddech?

 • Musíte mít kontrolu nad tím, co během volna budete dělat. Sami si vyberte, jak s volným časem naložíte. Když budete stále řešit druhé nebo nějaké životní strasti, relax k ničemu nepovede. 
 • Musíte opravdu relaxovat. Pokud ve vás dobrodružný výlet do divočiny nevyvolává příjemné pocity, neodpočinete si. Nezapomeňte, co je pro jiné relaxační, pro vás může být stresující. 
 • Odpoutejte se od práce, jak to jen půjde. Zkuste zavřít notebook i svou pracovní mysl a na chvíli doopravdy vypnout.

_ _ _

Glamping u nás v OOTOOLNO vnímáme jako chvilkové blaho uprostřed přírody. Mysl zpomalí, tělo si odpočine, život na moment dostane novou perspektivu. Co takhle si podobný komfort přenést i do každodenní rutiny? Starat se o svůj spánek, radostnou náladu, fyzické i duševní zdraví. Dobře bychom se totiž neměli cítit pouze na dovolené. Právě o tom je náš wellbeing blog. Začtěte se a inspirujte.

Sdílejte:
Facebook
Twitter
Pinterest
Email

Další články

Jak využít pasivní odpočinek k dokonalé relaxaci těla i mysli

„Na to nemám čas.“ „Tohle musím ještě dodělat.“ „Relax je ztráta času.“ „Není čas ztrácet čas.“ Slyšíte se? Moderní doba nás nenechává na pochybách – život je neustálým kolotočem povinností, termínů a rychlých změn, a bohužel většina z nás si umí najít důvod, proč v té hektické spirále ještě dneska vydržet. A zítra taky. A pozítří stoprocentně. Ve víru pracovního nasazení často zapomínáme, že kromě aktivního zapojení je pro naše tělo i mysl klíčový také pasivní odpočinek. Proč si ho neodpírat? Jako benefity má a jak ho začlenit do své každodenní rutiny? 

Přečíst článek

10 důvodů, proč podnikat v glampingu

Podnikání ve vyšším standardu, luxusním prostředí a designu. Takový je byznys v odvětví glampingu, který se pro lidi stává stále oblíbenější volbou. Můžete pro ně tvořit jedinečné zážitky v přírodě. Prožitky bez kompromisů na pohodlí a kvalitu. Originální pobyty, které se výrazně odlišují od standardních hotelů a kempování v obyčejných stanech.

Přečíst článek