Krátce, ale intenzivně: i mini dovolená odmění vaše tělo a mysl

Publikováno
Není čekání na dlouhou letní dovolenou únavné? Máme řešení. Dávkujte si odpočinek v kratších a pravidelnějších dávkách a pak se budete cítit svěže a útulně v průběhu celého roku. Co vy na to?

Pojďte s námi uvěřit, že váš pracovní to-do list může chvíli počkat.

Naše fyzické a duševní zdraví potřebuje pravidelný relax a dovolená je tím pravým místem, kde se uvolnit a načerpat novou energii do dalších úkolů. Právě jste se zasnili? Tak se “vypněte” třeba hned zítra. I jednodenní útěk někam do klidu vám poskytne spoustu benefitů a zlepší perspektivu do náročných dní. 

Na dotek i poslech. V místě, kde čas plyne jinak. V prostoru plném inspirace a živelných detailů, které se nám v běžném shonu vytrácí. Naslouchejte zvukům lesa a zvědavě pozorujte život, který se před vámi odehrává.

Benefity krátkodobého pobytu:

 • Snížíte svou úroveň stresu
 • Pročistíte mysl i svoje myšlenky
 • Napumpujete své energetické zásoby
 • Nabouráte denní rutinu
 • Nové prostředí vás může inspirovat
 • Příroda vás uklidní
 • Kvalitnější spánek namotivuje
 • Rozšíříte si obzory 
 • Vytvoříte nové vzpomínky
 • Odměníte svou tvrdou práci
 • Oceníte společný čas s druhými
 • Rozhýbáte svůj týden
 • Po návratu budete produktivnější

Krátké úniky od každodennosti

Dlouhé hodiny strávené v práci, tlak a stres mohou zanechat negativní dopad na naši fyzickou a psychickou kondici. Jedno- až dvoudenní dovolená může být účinnou prevencí toho, jak se ve všem neutopit. Odpojíte se od každodenního shonu, stresu a povinností. Vypnete, zregenerujete, naberete novou sílu. A když o sebe budete takto pečovat pravidelně, celkově se zocelíte a posílíte svou schopnost zvládat obtížné situace. Proto jsou krátkodobé pobyty tak skvělé. Umožňují vám relaxovat, uvolnit napětí a znovu se napojit na své vnitřní pocity a potřeby.

Vstávat ve vlastním tempu

Kvalitní spánek, příroda a digitální detox. To je ta nejúčinnější kombinace, jak si dokonale odpočinout. Nemuset vstávat na budík, můžete si v klidu vychutnat snídani v posteli a namísto spěchu do práce si užít pomalou procházku lesem. Kdy jste naposledy vstávali ve vlastním tempu?

Kreativní pauza

Neboli čas na zamyšlení a inspirativní samotu. A možná také na nové nápady a hlubší porozumění, protože se odpojíte od ruchu světa a naopak se propojíte se svým vnitřním světem, což může být pro tvůrčí proces ohromně obohacující. Když jste v pracovním prostředí nebo zapojeni do každodenní rutiny, může vám chybět podnět pro inovativní myšlenky a ideje. Krátká dovolená vás vytrhne z ustálených vzorců a otevře cestu pro dosud neobjevené perspektivy.

Nalaďte se i na své blízké

Kdy jste naposledy věnovali svou plnou pozornost sami sobě nebo svým nejbližším? Naplno, vědomě a bez rozptylování a přehlcení každodenním životem. Dovolená je ideálním místem k posílení vazeb a vytvoření nezapomenutelných zážitků. Můžete si vytvořit prostor pro hlubší rozhovory, sdílení emocí a navázání nových vzpomínek. Tyto společné zážitky budou posilovat vaše vztahy i po návratu do běžného života.

Představte si, jak vzrušující to je. Vznést se do výšin a zahledět se do nekonečného momentu přírody. Naslouchat zvukům lesa a zvědavě pozorovat život, který se pod vámi odehrává. Zažít ten úžasný pocit, když se cítíte propojeni a “ztrácíte se” v harmonii okolní krajiny.

Kvalita nad kvantitou

Platí téměř u všeho a odpočinek není výjimkou. Jak si tedy zajistit pořádný oddech, po kterém nebudete potřebovat další oddech?

 • Musíte mít kontrolu nad tím, co během volna budete dělat. Sami si vyberte, jak s volným časem naložíte. Když budete stále řešit druhé nebo nějaké životní strasti, relax k ničemu nepovede. 
 • Musíte opravdu relaxovat. Pokud ve vás dobrodružný výlet do divočiny nevyvolává příjemné pocity, neodpočinete si. Nezapomeňte, co je pro jiné relaxační, pro vás může být stresující. 
 • Odpoutejte se od práce, jak to jen půjde. Zkuste zavřít notebook i svou pracovní mysl a na chvíli doopravdy vypnout.

_ _ _

Glamping u nás v OOTOOLNO vnímáme jako chvilkové blaho uprostřed přírody. Mysl zpomalí, tělo si odpočine, život na moment dostane novou perspektivu. Co takhle si podobný komfort přenést i do každodenní rutiny? Starat se o svůj spánek, radostnou náladu, fyzické i duševní zdraví. Dobře bychom se totiž neměli cítit pouze na dovolené. Právě o tom je náš wellbeing blog. Začtěte se a inspirujte.

Sdílejte:
Facebook
Twitter
Pinterest
Email

Další články

How to use passive rest for perfect relaxation of body and mind

„I don’t have time for this.“ „I have to finish this.“ „Relaxation is a waste of time.“ „There’s no time to waste.“ Can you hear yourself? Modern times leave us in no doubt – life is a constant merry-go-round of obligations, deadlines, and rapid change, and unfortunately, most of us can find a reason to stay in that hectic spiral today. And tomorrow. And the day after tomorrow. In the whirlwind of work, we often forget that in addition to active engagement, passive rest is also crucial for our bodies and minds. Why not deny ourselves that? What benefits does it have and how can we incorporate it into our daily routine?

Přečíst článek

Jak využít pasivní odpočinek k dokonalé relaxaci těla i mysli

„Na to nemám čas.“ „Tohle musím ještě dodělat.“ „Relax je ztráta času.“ „Není čas ztrácet čas.“ Slyšíte se? Moderní doba nás nenechává na pochybách – život je neustálým kolotočem povinností, termínů a rychlých změn, a bohužel většina z nás si umí najít důvod, proč v té hektické spirále ještě dneska vydržet. A zítra taky. A pozítří stoprocentně. Ve víru pracovního nasazení často zapomínáme, že kromě aktivního zapojení je pro naše tělo i mysl klíčový také pasivní odpočinek. Proč si ho neodpírat? Jako benefity má a jak ho začlenit do své každodenní rutiny? 

Přečíst článek