Dřevostavitel

Objevujte nová a překrásná místa. Zpomalte a užívejte si společné chvíle se svými nejbližšími v srdci České republiky, na kouzelné Vysočině. Navštivte světu utajené místo v korunách stromů, kde se zastavil čas. Jestliže jste o tomto doslova létajícím tiny housu neslyšeli, nevíte, o co přicházíte. Přečtěte si více v článku.

Český rozhlas

Na Vysočině se mezi stromy vznáší dřevěný domek. Nad zemí ho drží napnutá silná lana umístěná mezi kmeny. Glampingové ootoolno vymyslel Jiří Brada v době, kdy ho přestala naplňovat práce. Hledal proto místo, kde by si mohl odpočinout a splynout s přírodou.

Euro

Glamping se obecně bere jako návrat k přírodě. Já to beru spíš jako návrat k sobě, říká zakladatel originálního projektu ootoolno Jiří Brada.

Aktuálně.cz

Vyhořel v práci a potřeboval změnu. V lese na Vysočině postavil „létající“ chatku.

Forbes

Poslední teplé dny představují skvělou příležitost vyrazit na víkend do přírody. Než se vám spustí posttraumatický syndrom ze vzpomínek na vlhký spacák a zablácené ponožky, nezoufejte a čtěte dál. Vybrali jsme pro vás sedm těch nejlepších glampingových tipů v Česku (a jeden za hranicemi), které leckdy předčí i některé hotely.