Glamping: útulný pobyt v přírodě

Publikováno
Stále populárnější alternativa k tradičnímu kempování, tzv. glamour camping. Většinou jde o designové chatky usazené v krásné přírodní scenérii, které nabízí neobyčejný komfort pro tělo a mysl. Oblíbenost glampingu roste i u nás v Čechách, tak se pojďme podívat na jeho podstatu i hlavní benefity.

Zažít krásu přírody, aniž byste museli přespávat v nepohodlných stanech. To je hlavním smyslem glampingu. Většina takových ubytování nabízí maximální výbavu, včetně pohodlných postelí, kuchyňky, záchodu, a stojí v klidných lokalitách, jako jsou lesy, jezera nebo hory. Takže přírodní endorfiny mohou pracovat na plné obrátky.

Představte si, že ležíte pod huňatou dekou, kolem pouze krajina a nad vámi hvězdy. To ticho. Připravíte teplý čaj nebo kávu a usmějete se na svou milou polovičku. Čas plyne jinak, když nefunguje WiFi a místností se line sluneční svit. Odpočíváte, čtete nebo jen tak hledíte do toho klidu okolo vás. Dlouho do noci. Není kam spěchat. Představte si nejútulnější chvíle svého života.

Máme plnou výbavu pro jedno- až dvoudenní pobyt. 

Benefity pro tělo a mysl

Podle Americké psychologické asociace může pobyt v přírodě snížit hladinu stresu, úzkosti a deprese. Každý výlet, každá procházka, každý glampingový pobyt vám tak poskytuje skvělou příležitost strávit více času v přírodě, v klidném prostředí, což může mít pozitivní vliv na vaše psychické zdraví.

A také na vaši pohodu, dobrou náladu nebo spánek. Jak se vám líbí myšlenka probouzet se v kulisách tichého lesa? Žádné rušné silnice, žádná projíždějící tramvaj pod oknem, žádný hluk probouzejícího se města. Jen vy a nová energie do života. 

Fantastické útočiště, když chcete na chvíli vypnout a odpočinout si od hektického života.

Kdo si glamping zamiluje?

Každý, kdo touží po netradičním zážitku. Pokud chcete objevovat zákoutí přírody, aniž byste se vzdali pohodlí a komfortu, bude glampingové ubytování tím pravým místem pro vás. Na věku nezáleží. Na práci nezáleží. Na vašich předchozích zkušenostech s pobytem venku v “divočině” nezáleží. Jde tu jen o vaše potřeby a přání.

Kdo si zamiluje naše ootoolničky?

  • Glampingoví nadšenci, kteří hledají unikátní zážitek
  • Nováčci, kteří by rádi zažili glamping úplně poprvé
  • Archi&design labužníci, kteří chtějí vidět jedinečnou stavbu
  • Přepracovaní jedinci, kteří už konečně potřebují volno
  • Páry hledající romantiku, soukromí a trošku jiné rande
  • Unavení rodiče, kteří touží po času jen sami pro sebe
  • Kamarádky, sestry, mámy a dcery aneb pořádná dámská jízda 
  • Pánové na sólo tripu, protože i muži mohou mít své dny
  • Umělecké duše hledající inspirující prostředí
  • Senioři, protože si zaslouží pohodu, energii přírody a zážitky

_ _ _

Glamping u nás v OOTOOLNO vnímáme jako chvilkové blaho uprostřed přírody. Mysl zpomalí, tělo si odpočine, život na moment dostane novou perspektivu. Co takhle si podobný komfort přenést i do každodenní rutiny? Starat se o svůj spánek, radostnou náladu, fyzické i duševní zdraví. Dobře bychom se totiž neměli cítit pouze na dovolené. Právě o tom je náš wellbeing blog. Začtěte se a inspirujte.

Sdílejte:
Facebook
Twitter
Pinterest
Email

Další články

Glamping: útulný pobyt v přírodě

Stále populárnější alternativa k tradičnímu kempování, tzv. glamour camping. Většinou jde o designové chatky usazené v krásné přírodní scenérii, které nabízí neobyčejný komfort pro tělo a mysl. Oblíbenost glampingu roste i u nás v Čechách, tak se pojďme podívat na jeho podstatu i hlavní benefity.

Přečíst článek

Probuďte v sobě kreativitu

Kolega vedle u stolu neustále srší úžasnými nápady a z vás tak maximálně syčí kouř, když se snažíte najít svůj tvůrčí zdroj? Žádné strachy, nemusí to být navěky váš osud. Kreativitu můžete potrénovat podobně jako sval na břiše a s trochou úsilí rozvinout do plného pekáče buchet.

Přečíst článek