Glamping: útulný pobyt v přírodě

Publikováno
Stále populárnější alternativa k tradičnímu kempování, tzv. glamour camping. Většinou jde o designové chatky usazené v krásné přírodní scenérii, které nabízí neobyčejný komfort pro tělo a mysl. Oblíbenost glampingu roste i u nás v Čechách, tak se pojďme podívat na jeho podstatu i hlavní benefity.

Zažít krásu přírody, aniž byste museli přespávat v nepohodlných stanech. To je hlavním smyslem glampingu. Většina takových ubytování nabízí maximální výbavu, včetně pohodlných postelí, kuchyňky, záchodu, a stojí v klidných lokalitách, jako jsou lesy, jezera nebo hory. Takže přírodní endorfiny mohou pracovat na plné obrátky.

Představte si, že ležíte pod huňatou dekou, kolem pouze krajina a nad vámi hvězdy. To ticho. Připravíte teplý čaj nebo kávu a usmějete se na svou milou polovičku. Čas plyne jinak, když nefunguje WiFi a místností se line sluneční svit. Odpočíváte, čtete nebo jen tak hledíte do toho klidu okolo vás. Dlouho do noci. Není kam spěchat. Představte si nejútulnější chvíle svého života.

Máme plnou výbavu pro jedno- až dvoudenní pobyt. 

Benefity pro tělo a mysl

Podle Americké psychologické asociace může pobyt v přírodě snížit hladinu stresu, úzkosti a deprese. Každý výlet, každá procházka, každý glampingový pobyt vám tak poskytuje skvělou příležitost strávit více času v přírodě, v klidném prostředí, což může mít pozitivní vliv na vaše psychické zdraví.

A také na vaši pohodu, dobrou náladu nebo spánek. Jak se vám líbí myšlenka probouzet se v kulisách tichého lesa? Žádné rušné silnice, žádná projíždějící tramvaj pod oknem, žádný hluk probouzejícího se města. Jen vy a nová energie do života. 

Fantastické útočiště, když chcete na chvíli vypnout a odpočinout si od hektického života.

Kdo si glamping zamiluje?

Každý, kdo touží po netradičním zážitku. Pokud chcete objevovat zákoutí přírody, aniž byste se vzdali pohodlí a komfortu, bude glampingové ubytování tím pravým místem pro vás. Na věku nezáleží. Na práci nezáleží. Na vašich předchozích zkušenostech s pobytem venku v “divočině” nezáleží. Jde tu jen o vaše potřeby a přání.

Kdo si zamiluje naše ootoolničky?

  • Glampingoví nadšenci, kteří hledají unikátní zážitek
  • Nováčci, kteří by rádi zažili glamping úplně poprvé
  • Archi&design labužníci, kteří chtějí vidět jedinečnou stavbu
  • Přepracovaní jedinci, kteří už konečně potřebují volno
  • Páry hledající romantiku, soukromí a trošku jiné rande
  • Unavení rodiče, kteří touží po času jen sami pro sebe
  • Kamarádky, sestry, mámy a dcery aneb pořádná dámská jízda 
  • Pánové na sólo tripu, protože i muži mohou mít své dny
  • Umělecké duše hledající inspirující prostředí
  • Senioři, protože si zaslouží pohodu, energii přírody a zážitky

_ _ _

Glamping u nás v OOTOOLNO vnímáme jako chvilkové blaho uprostřed přírody. Mysl zpomalí, tělo si odpočine, život na moment dostane novou perspektivu. Co takhle si podobný komfort přenést i do každodenní rutiny? Starat se o svůj spánek, radostnou náladu, fyzické i duševní zdraví. Dobře bychom se totiž neměli cítit pouze na dovolené. Právě o tom je náš wellbeing blog. Začtěte se a inspirujte.

Sdílejte:
Facebook
Twitter
Pinterest
Email

Další články

How to use passive rest for perfect relaxation of body and mind

„I don’t have time for this.“ „I have to finish this.“ „Relaxation is a waste of time.“ „There’s no time to waste.“ Can you hear yourself? Modern times leave us in no doubt – life is a constant merry-go-round of obligations, deadlines, and rapid change, and unfortunately, most of us can find a reason to stay in that hectic spiral today. And tomorrow. And the day after tomorrow. In the whirlwind of work, we often forget that in addition to active engagement, passive rest is also crucial for our bodies and minds. Why not deny ourselves that? What benefits does it have and how can we incorporate it into our daily routine?

Přečíst článek

Jak využít pasivní odpočinek k dokonalé relaxaci těla i mysli

„Na to nemám čas.“ „Tohle musím ještě dodělat.“ „Relax je ztráta času.“ „Není čas ztrácet čas.“ Slyšíte se? Moderní doba nás nenechává na pochybách – život je neustálým kolotočem povinností, termínů a rychlých změn, a bohužel většina z nás si umí najít důvod, proč v té hektické spirále ještě dneska vydržet. A zítra taky. A pozítří stoprocentně. Ve víru pracovního nasazení často zapomínáme, že kromě aktivního zapojení je pro naše tělo i mysl klíčový také pasivní odpočinek. Proč si ho neodpírat? Jako benefity má a jak ho začlenit do své každodenní rutiny? 

Přečíst článek